نژاد سگ 1

انتخاب نژاد سگ می تواند دشوار باشد! هنگام انتخاب نژاد سگ مناسب برای شما عوامل بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که در تصمیم گیری عجله نکنید و تمام گزینه های خود را ارزیابی کنید تا شما را در مسیر درست در جستجوی سگ تان قرار دهد. در نظر گرفتن عواملی مانند سبک زندگی، سطح انرژی، محدودیت های بهداشتی و سایز به شما کمک می کند تا جستجوی مناسبی را برای سگ خود انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که هر دو زندگی لذت بخشی در کنار هم داشته باشید.

قسمت اول: ارزیابی نژاد سگ

1.اندازه نژاد  سگ ها را در نظر بگیرید.

نژاد سگ

اندازه سگ می تواند نقش مهمی در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن نژاد ایفا کند. اندازه، مهمترین نکته ای است که باید در رابطه با محیط زندگی خود در نظر بگیرید. اندازه یک سگ می تواند تعیین کند که چقدر در خانه شما راحت خواهید بود و فضای لازم برای راحتی آنها چقدر است. یک قانون کلی این است که سگهای بزرگ به فضای بیشتری احتیاج دارند و سگهای کوچکتر نیز به فضای کمتر نیاز دارند، اما استثنائاتی نیز بسته به نوع خلق و خو و انرژی وجود دارد.

به یاد داشته باشید که اندازه همیشه با سطح انرژی مطابقت ندارد. تعداد زیادی سگ بزرگ با سطح انرژی پایین و سگ های کوچک وجود دارند که می توانند همیشه د حال دویدن باشند.

2.خلق و خوی نژاد سگ را بسنجید.

خلق و خوی سگ عامل مهم دیگری است که باید هنگام انتخاب نژاد سگ در نظر گرفت. برخی از سگ ها با کودکان و سایر سگ ها بهتر اخت می شوند، برخی دیگر در سرپرستی یا ردیابی بهتر هستند. دانستن خلق و خوی نژاد به شما در تصمیم گیری صحیح برای شیوه زندگی کمک می کند. خلق و خوها به طور کلی از نظر نژاد متفاوت است. ارزیابی خلق و خوی سگ شما هنگام دیدار با آنها بسیار مهم است، حتی نژاد سگ شما ممکن است با خلق و خوی خاصی شناخته شود.

  • چند نژاد که با خانواده ها و فرزندان خوب اخت هستند شامل:Foxhounds ، Terriers ، Bulldogs ، Corgis ، Setters و Retrievers هستند.
  • نمونه هایی از نژادهای نگهبان عبارتند از German Shepherds،Rottweilers,، Dobermans.

از منابع معتبر، برای تحقیق در مورد نژادها استفاده کنید و تصمیم بگیرید که کدام خلق و خوی برای شما بهترین خواهد بود.

تصویر با عنوان نژاد مناسب سگ مرحله 3 را انتخاب کنید

3.سطح انرژی نژاد سگ را در نظر بگیرید.

نژاد سگ

با توجه به سطح انرژی نژاد سگ به شما امکان می دهد مقدار زمان و توجه لازم را برای صرف تمرین و تحرک سگ خود ارزیابی کنید. نژادهایی با سطح بالای انرژی نیاز به پیاده روی دارند که اگر شما فردی پر مشغله باشید، مقابله با آنها دشوار خواهد بود. اگر بیشتر وقت خود را در خانه یا در فضاهای کوچکتر سپری می کنید، سگی را با سطح انرژی پایین در نظر بگیرید.

نمونه هایی از نژادهایی که سطح انرژی کمی دارند عبارتند از Basset Hounds ، Chows ، Bulldogs و Wolfhounds ایرلندی.

به خاطر داشته باشید كه نژادها ممكن است با خلق و خوی خاص شناخته شوند اما سگهای منحصر به فرد می توانند بسیار متفاوت باشند. قبل از فرزندخواندگی سگ با آنها آشنا شوید. یا اگر شما یک توله سگ را از یک پرورش دهنده خریداری می کنید، حتماً خلق و خوی را از صاحب قبلی پرسو جو کنید.

4.به دنبال محدودیت های بهداشتی باشید.

برخی از نژادها همچنین به دلیل مشکلات بهداشتی رایج، مانند اسپانیل ها و عفونت و مشکلات تنفسی شناخته می شوند. محدودیت های بهداشتی مربوط به نژاد سگ را بررسی کنید تا مشخص کنید آیا می توانید امکانات لازم را در شرایط احتمالی برای سگ انجام دهید. از منابع و فهرستهای آنلاین برای جستجوی نژاد سگ خود استفاده كنید و محدودیتهای بهداشتی آنها را بفهمید.

به یاد داشته باشید که سگهایی که دارای محدودیت های بهداشتی هستند، ممکن است طول عمر کوتاهتری داشته باشند.

5.طول عمر نژاد سگ را در نظر بگیرید.

نژاد سگ

دانستن طول عمر تقریبی نژاد سگ به شما کمک می کند تا انتخاب کنید کدام نژاد سگ برای شما مناسب است. به این فکر کنید که چه مدت می خواهید از سگ خود مراقبت کنید و در چه سنی دوست دارید آنها را به فرزندخواندگی داشته باشید. دانستن طول عمر سگ نیز تخمین می زند که چه نوع مراقبت هایی ممکن است به محض حضور در خانه انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است سگهای مسن تر احتیاج به پیاده روی و تغذیه کمتری داشته باشند، اما نسبت به سگهای جوان احتیاج به محیطی بسیار راحتتر دارند. یک قانون کلی این است که نژادهای کوچکتر تمایل به زندگی طولانی تر از نژادهای بزرگتر دارند.

6. بین یک نژاد ترکیبی یا اصیل خوب فکر کنید.

در انتخاب سگهای نژاد ترکیبی و سگهای اصیل تفاوت هایی وجود دارد. سگهای اصیل عموماً شجره نامه دارند که به شما امکان می دهد هرگونه مشکل بهداشتی را که ممکن است برایشان بوجود بیاید، پیش بینی کنید. رفتارهای سگ اصیل نیز به احتمال زیاد قابل پیش بینی است. سگهای نژاد ترکیبی مقرون به صرفه تر هستند و در پناهگاه ها و آژانس های پذیرش متداول تر هستند.

قسمت دوم: توجه به سبک زندگی نژاد سگ

1.محدودیت های قانونی را بررسی کنید.

نژاد سگ

قبل از اینکه یک سگ بخرید، باید در مورد محدودیت های احتمالی حیوان خانگی با دولت و صاحبخانه خود مشورت کنید. بسیاری از ایالت ها محدودیت هایی را از نظر نژاد اعمال می کنند و اغلب تصویب آن دشوار یا غیرقانونی می باشد. برخی صاحبخانه ها به هر نوع حیوان اجازه ورود نمی دهند. در حالیکه برخی دیگر فقط نژادهای اصیل را محدود می کنند. از صاحبخانه خود سؤال کنید، که اجازه داشتن کدام سگها را به شما می دهند. سؤالاتی از  قبیل:

  • اگر یک سگ را به سرپرستی قبول کنم، آیا سیاستی برای اجاره‌بها دارید؟
  • آیا محدودیتی برای حیوانات خانگی در اجاره من وجود دارد؟

بعضی از صاحبخانه ها نیز ممکن است از شما بخواهند، که برای نگهداری از حیوان خانگی در خانه خود هزینه کمی بپردازید. بعضی از ایالت ها همچنین ممکن است قوانینی را برای منع نژادهای خاص سگ که به دلیل رفتارهای خشونت آمیز یا پرخاشگرانه شناخته شده اند، وضع کنند.

2.اطمینان حاصل کنید که هم خانه های شما همه سگ را می پذیرند.

مشاوره با همه همسایگان خود، اعم از دوستان، خانواده یا عزیزان، در مورد اینکه آیا آنها سگ را نیز می پذیرند یا خیر، قبل از فرزندخواندگی ضروری است. این به شما اطمینان حاصل می دهد که سگ شما پس از ورود به خانه دوست داشتنی است و دیگران مایل به کمک در صورت نیاز هستند. با همسایگان خود بررسی کنید که در مورد کدام نژاد سگ ممکن است گریزی داشته باشند یا از آنها دعوت کنید تا با شما به پناهگاه ها یا آژانس های فرزندخواندگی بیایند. از همسایگان خود سؤالاتی بپرسید از قبیل:

  • آیا حاضرید با کسی که سگ دارد، زندگی کنید؟
  • اگر من یک سگ را به فرزند خواندگی پذیرش کنم چه حسی دارید؟

3. به برنامه خود در مورد تعهداتان نسبت به سگ نگاه کنید.

نژاد سگ

سگها به توجه و مراقبت زیادی احتیاج دارند. و این امر به زمان زیادی نیاز دارد. آنها به استراحت، حمام، ورزش، بازی، تغذیه و … نیاز دارند. اگر یک برنامه پر مشغله ای دارید و به ندرت در خانه هستید، و به طور مکرر مسافرت می کنید، گرفتن یک سگ ممکن است انتخاب خوبی نباشد. با این حال، اگر برنامه شلوغ دارید، یا نمی توانید به اندازه کافی مرتباً در خانه با سگ خود وقت بگذرانید، پس استخدام یک سرپرست سگ را در نظر بگیرید. برای مشاوره می توانید به فروشگاه لوازم حیوانات خانگی مراجعه کنید.

بسته به در دسترس بودن برنامه خود به دنبال نژادهایی باشید که از انرژی کم یا زیاد برخوردار باشند.

4.سگها و بچه های کوچک دیگری را که در خانه شما زندگی می کنند، در نظر بگیرید.

بحث در مورد تصمیم شما در مورد گرفتن یک سگ، اطمینان حاصل خواهد کرد که همه افراد قبل از فرزندخواندگی یا خرید یک سگ موافق هستند یا خیر. اگر از قبل سگ دارید، حتما وضعیت فعلی خلق و خوی سگ خود را قبل از گرفتن حالت دوم بررسی کنید. اگر فرزندان كوچكی در خانه خود دارید، برای جلوگیری از هرگونه درگیری یا تنش ناخواسته، حتما نژادی بخرید كه كم معاشرت باشد.

مطالب مرتبط:

چگونه غذای سالم برای سگ تهیه کنیم؟

چگونه جای خواب مناسب برای سگ انتخاب کنیم؟

قسمت سوم: انتخاب سگ

1.به پناهگاه محلی حیوانات یا آژانس پذیرش بروید.

نژاد سگ

پس از تحقیق کافی درباره اطلاعات مربوط به نژاد، دوست دارید آماده سفر به پناهگاه های حیوانات و آژانس های فرزندخواندگی شوید؟ سعی کنید برای دیدن انواع زیادی از نژادها به چندین سرپناه و آژانس مراجعه کنید. به کارمندان یا پرسنل بگویید که به دنبال چه نژاد خاصی هستید، یا اینکه آیا آنها نژاد مشابهی با روشی را که شما در جستجوی آن هستید، سراغ دارند. سؤالاتی از قبیل زیر بپرسید :

  • آیا می توانید به من کمک کنید تا نژاد خاصی پیدا کنم؟
  • رایج ترین نژاد شما چیست؟

2.از پرورش دهندگان سگ جستجو کنید.

اگر به دنبال یک نژاد خاص یا یک سگ اصیل هستید، از پرورش دهندگان سگ جستجو کنید. اطمینان حاصل کنید که پرورش دهنده مورد نظر شما برای خرید یک سگ دارای کلیه گواهینامه های لازم برای رعایت استانداردهای بهداشت و سلامت جامعه است. به دنبال پرورش دهندگان از طریق کانال های کلوپ باشید، تا اطمینان حاصل کنید که شما یک سگ را از یک “پرورش دهنده اصیل” خریداری می کنید.  از پرورش دهنده بخواهید که به شما اجازه دهد والدین سگ خود را ملاقات کنید. اندازه، مزاج و فعالیت آنها به شما ایده خوبی می دهد که سگ شما هنگام بزرگ شدن چه شکلی خواهد بود.

از پرورش دهنده خود بخواهید که یک سند شجره نامه پنج نسل را به شما ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که سگ شما اصیل است.  از پرورش دهنده خود بخواهید یک بسته اطلاعات توله سگ  تهیه کند تا مطمئن شود سگ شما سالم تغذیه می شود و از راندمان بالایی برخوردار خواهد بود.

3.قبل از فرزندخواندگی، وقت ملاقات با سگ خود صرف کنید.

نژاد سگ

اگر در مورد سگ یا توله سگ خاصی تصمیم گرفته اید، با سگ خود دیدار و گذر کنید. چند بار به پناهگاه بروید و از آنها بخواهید سگ مورد نظر را برای فرزندخواندگی ببینید. اگر در حال خرید از یک پرورش دهنده هستید، از آنها بخواهید که آیا می توانید مرتباً چند بار سگ خود را ببینید و قبل از تصمیم گیری نهایی، مراجعه کنید. اگرچه سن، سلامتی و رفتار در زندگی سگ شما تأثیر دارد، در صورتی که ارتباط شما با سگ شما بیشتر باشد. ملاقات با سگ تان قبل از فرزندخواندگی، این اطمینان را حاصل می کند که شما هر دو با یکدیگر همراه هستید و از پتانسیل زندگی شادی در کنار هم برخورداید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه