نکات مهمی که باید قبل از خرید سگ بدانیم؟

انتخاب مکانی مناسب برای غذاخوری سگ ، بخش مهمی از نگهداری حیوان خانگی است. شما هنگام انتخاب محل تغذیه برای سگ خود، باید به نکاتی از قیبل فرزند داشتن یا داشتن سگ های متعدد فکر کنید و نیازها و امنیت خانواده را نیز در نظر بگیرید. پس از انتخاب مکانی برای سگ خود، می توانید روش تغذیه ای را انتخاب کنید که حیوان خانگی و خانواده شما براساس آن احساس راحتی کنند.

قسمت اول: توجه به ایمنی هنگام انتخاب مکانی برای غذاخوری سگ

1.سگ خود را در نزدیکی کودکان تغذیه نکنید.

غذاخوری سگ

غذاخوری سگ را به گونه ای برای تغذیه سگ خود تنظیم کنید که جدا از جایی باشد که فرزندان شما در طول تغذیه قرار دارند.به کودکان بیاموزید که هرگز در هنگام خوردن یا آشامیدن، نزد غذای سگ یا سگ نروند. معمول است که کودکان از گاز سگ رنج ببرند زیرا سگ نگهبان غذا و آب خود است.

2.فضاهای جداگانه ای را برای سگ های متعدد ایجاد کنید.

اگر بیش از یک سگ دارید، باید آنها را جداگانه تغذیه کنید. ظرف غذای سگ ها را در مکان های جداگانه قرار دهید. اگر یک یا چند سگ تهاجمی هستند، باید آنها را در اتاق های جداگانه تغذیه کنید. کنترل غذا را حفظ کنید و هر سگ را جداگانه به کاسه خود فراخوانی کنید. بعد از اتمام غذا، کاسه ها را از مناطق تغذیه خارج کنید.

3. سگ خود را در آشپزخانه تغذیه نکنید.

غذاخوری سگ

در صورت امکان، باید از تغذیه سگ خود در آشپزخانه خودداری کنید. غذای خشک حیوانات خانگی و مکمل ها می توانند در معرض آلودگی با سالمونلا قرار بگیرند که هم باعث بیماری حیوانات خانگی و هم افراد دیگر می شود. جلوگیری از تغذیه سگ در آشپزخانه شانس ابتلا به بیماری از طریق میکروب های موجود در غذای حیوان خانگی را کاهش می دهد.  بسته به چیدمان آشپزخانه شما، ممکن است بتوانید سگ را از محل اصلی آشپزی دور کنید اما هنوز هم در محدوده آشپزخانه است.

4. از تغذیه سگ خود در خارج منزل خودداری کنید.

تغذیه سگ شما در بیرون از منزل می تواند با حیوانات ناخواسته، انگل و جوندگان دیگر روبرو شود. اگر سگ شما در داخل خانه زندگی می کند، به همین دلیل باید از تغذیه آن در بیرون خودداری کنید. اگر سگ شما در خارج منزل زندگی می کند، مطمئن شوید که ظرف غذای سگ و هر غذای باقیمانده بعد از هر بار تغذیه پاک شده است. کاسه ها را بعد از آن کاملاً تمیز و آنها را در داخل خانه نگهداری کنید.

قسمت دوم: انتخاب یک مکان عملی برای غذاخوری سگ

1.یک منطقه خاص برای تغذیه تعیین کنید.

غذاخوری سگ

با جایی که سگ خود را تغذیه می کنید، سازگار باشید. شما باید هر روز سگ خود را در همان مکان تغذیه کنید. با انجام این کار ریتم و روال روزمره در زندگی سگ شما حفظ می شود. فضایی را با یک کاسه آب، فضایی را برای کاسه مواد غذایی و یک وسیله برای تمیز کردن راحت آن تنظیم کنید.

2.پاکسازی غذاخوری سگ را در نظر بگیرید.

هنگام تصمیم گیری درباره مکانی برای تغذیه سگ خود، باید به این فکر کنید که تمیز کردن ظروف مربوط به غذا در فضای انتخابی چقدر آسان خواهد بود. به جای یک محل دارای فرش، سگ خود را در اتاقی با کاشی، ورقه، چوب یا کفپوش مشمع تغذیه کنید. این نوع کف ها تمیز کردن و ضد عفونی کردنشان بسیار راحت تر از فرش انجام می شود.

3.سگ خود را درون یا در نزدیکی باکس او تغذیه کنید.

غذاخوری سگ

اگر تصمیم گرفتید سگ خود را به یک جا عادت دهید، باید در نظر بگیرید که آن را داخل یا در نزدیکی باکس تغذیه کنید. تغذیه وعده های غذایی منظم سگ در داخل یا در نزدیکی باکس آن به سگ شما کمک می کند تا با باکس سازگار شود و اعتماد به نفس و راحتی به دست آورد. همچنین یک فضای متمرکز برای ظروف آب یا غذا ایجاد کنید تا تمیز کردن آنها برای شما آسان تر شود. می توانید کاسه هایی را که به دیوارهای باکس وصل شده، خریداری کنید. این کار باعث می شود سگ شما از خوردن مواد غذایی یا آب بیش از حد جلوگیری کند.

4.اتاق کفش کن یا اتاق خشکشویی را در نظر بگیرید.

تغذیه سگ در اتاق کفشکن و خشکشویی می تواند یک انتخاب عالی برای بسیاری از افراد و خانواده ها باشد. این فضاها معمولاً دارای درهایی هستند که می توانید حیوان خانگی خود را هنگام غذا خوردن از بچه ها یا سگ های دیگر جدا کنید. اتاق های کفشکن و اتاق های لباسشویی نیز به احتمال زیاد دارای کف هستند که تمیز کردن آن ها آسان است، مانند کاشی یا کف مشمع.

مطالب مرتبط:

چگونه یک نژاد سگ مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه غذای سالم برای سگ تهیه کنیم؟

قسمت سوم: انتخاب یک روش تغذیه برای سگ تان

1. نیازها و برنامه های خانواده خود را در نظر بگیرید.

غذاخوری سگ

قبل از انتخاب یک روش تغذیه برای سگ خود، باید در مورد نیازها و برنامه خانواده فکر کنید. به عنوان مثال، اگر شما بیش از یک سگ دارید، باید هنگام انتخاب یک روش این امر را مورد توجه قرار دهید. همچنین باید غذای  مناسبی را برای تغذیه سگ در نظر بگیرید. به عنوان مثال، باید این نکته را در نظر بگیرید که سگ شما چه زمانی نیاز به غذا خواهد داشت و اینکه آیا شما برای زمان تغذیه سگ برنامه ریزی در خانه دارید یا خیر.

2.زمان محدود تغذیه را امتحان کنید.

تغذیه محدود با زمان شامل تهیه غذا برای سگ ، اجازه دادن به سگ برای غذا خوردن و سپس خارج کردن مواد غذایی بعد از مدت زمان مشخص است که معمولاً 10-20 دقیقه است. این روش به سگ اجازه می دهد تا زمانی که سیر شود، غذا بخورد ، اما از غذاخوردن مداوم او جلوگیری می کند. این روش برای خانواده های دارای بیش از یک سگ خوب کار می کند، زیرا می تواند از خوردن مواد غذایی که در خارج از وعده های غذایی فوری است، جلوگیری کند.

3.مقدار تغذیه محدود را در نظر بگیرید.

غذاخوری سگ

مقدار محدود تغذیه شامل تهیه مقدار مشخصی غذا به سگ شماست و به سگ اجازه می دهد هنگام مصرف غذا انتخاب کند. وقتی غذا را در یک وعده غذایی معین اندازه گیری می کنید، سگ خود را کنترل می کنید تا سرعت غذا خوردن را کنترل کند. این روش خوبی برای خانوارهایی است که فقط یک سگ دارند، اما اگر چندین سگ داشته باشید که ممکن است سعی کنند غذای دوستشان را مصرف کنند، باعث ایجاد تعارض می شود.

4.از تغذیه رایگان خودداری کنید.

تغذیه رایگان به تهیه مواد غذایی همیشه در دسترس سگ شما گفته می شود. این به سگ اجازه می دهد تا کی و چه مقدار غذا بخورد. در حالی که این یک انتخاب آسان برای صاحبان حیوانات اهلی است، بسیاری از مشکلات نیز در این روش وجود دارد. تغذیه رایگان می تواند منجر به چاقی در سگ ها شود و ترک کردن غذا می تواند سبب تجمع حشرات، جوندگان و باکتری ها برای رشد در غذای سگ شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه