بهترین غذای سگ

خرید بهترین غذای سگ تقریباً به همان اندازه خرید سگ برای شما بسیار ارزشمند است. با وجود صدها مارک و انواع مختلف، گزینه ها قطعا بی پایان است! برای انتخاب بهترین غذای سگ ، برچسب موجود در بسته را مطالعه کنید و نیازهای غذای سگ خود را بر اساس سن، اندازه و سلامتی آنها در نظر بگیرید. همچنین در مورد شرکتی که مواد غذایی را تهیه می کند، تحقیق کنید و همیشه ابتدا با دامپزشک مشورت کنید.

روش اول: خواندن برچسب غذای سگ

1.از خرید مواد غذایی با نام “غذای مفصل”، “غذای اصلی” یا “غذای خوشمزه” خودداری کنید.

بهترین غذای سگ

نام محصولی که در کلیه بسته های غذای سگ مورد نیاز است و اغلب در قسمت جلوی آن قرار دارد، درباره چیزهایی که در داخل غذا وجود دارد، می گوید. بهترین گزینه، مواد غذایی است که فقط با یک منبع پروتئین واحد مانند “گوشت گاو” در مقابل “شام گوشت گاو” نشاندار شده است. این محصولات باید دارای پروتئین باشند که حداقل 70٪ از مواد غذایی را تشکیل می دهند.

“شام مفصل، “بشقاب غذای بزرگ” یا “غذای اصلی” فقط 10٪ پروتئین از محصول مورد نیاز را دارد و اگر می بینید “با گوشت گاو” یا “طعم گاو”، 3٪ یا کمتر از پروتئین واقعی موجود در مواد غذایی وجود دارد.

2.به دنبال عبارت “کامل و متعادل” کفایت غذایی باشید.

این بیانیه به شما می گوید که آیا مواد غذایی الزامات غذایی را برآورده می کند و برای چه مرحله زندگی است. اگر عبارت “کامل و متعادل” را شامل شود، به این معنی است که مواد غذایی طبق مقررات انجمن مسئولان کنترل خوراک آمریکایی (AAFCO) متعادل است و می تواند تنها رژیم غذایی سگ شما باشند. این محصول باید کلیه مواد مغذی مورد نیاز را در مقادیر توصیه شده داشته باشد.  چیزهای خوش خوراک و میان وعده ها معمولاً “کامل و متعادل” نخواهند بود.

3 مرحله زندگی شامل “رشد و تولید مثل”، “بزرگسالی” و “پیری” است. غذا همچنین می تواند شامل “تمام مراحل زندگی” باشد ، به این معنی که برای سگها در هر سنی مناسب است، اگرچه غذای مناسب برای سنین خاص به سگ شما تغذیه بهتری ارائه می دهد.

دستورالعمل های مربوط به یک وعده غذایی متعادل برای سگ شما را می توان در وب سایت AAFCO یافت. اگر یک ماده غذایی از کفایت کافی برخوردار نیست، از دامپزشک خود بپرسید که آیا این گزینه مناسب سگ شما است یا خیر.

3.مواد غذایی را انتخاب کنید که گوشت یا غذای گوشتی را به عنوان اولین ماده غذایی ذکر کرده است.

بهترین غذای سگ

طبق قانون، مواد تشکیل دهنده باید به ترتیب وزن ذکر شوند، با اولین ماده موجود در لیست، بخش عمده ای از مواد غذایی را تشکیل می دهد. متوسط نیاز سگ بالغ حدود 18٪ پروتئین است. مواد غذایی را که در درجه اول از گوشت مانند مرغ، گوشت گاو یا ماهی تهیه می شود بخرید تا به هدف اصلی برسد.

گوشت شامل ماهیچه و بافت حیوانات به همراه چربی و دیگر بخش ها است. گوشت هر محصولی است که از بافت حیوانات حاصل می شود. به عنوان مثال، “مرغ” گوشت مرغ فرآوری نشده است، در حالی که “وعده غذایی مرغ” مرغی است که آب و چربی در آن از بین رفته شده است. در حالی که می توان سگ ها را روی رژیم های گیاهی یا گیاهخواری قرار داد و پروتئین را از لبنیات، تخم مرغ یا پروتئین های گیاهی دریافت کرد، اما برای انجام صحیح آن نیاز به راهنمایی و قوانین زیادی دارید. فقط این کار را زیر نظر دامپزشک انجام دهید.

4.از ترکیبات نه چندان عالی مانند مواد جانبی یا مواد نگهدارنده خودداری کنید.

محصولات فرعی گوشت شامل قسمتهای حیوانی مانند استخوان، رباط ها و روده ها است. اینها به همراه مواردی مانند شیرین کننده های مصنوعی، رنگ مواد غذایی یا اسید هیدروکلریک، می توانند سگ شما را بیمار کنند یا منجر به مشکلات سلامتی دیگری شوند. به دنبال غذاهایی با عنوان “ماده واحده” باشید که اغلب دارای مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی اضافه شده کمتر است.

  • اگر محصولی “ماده واحد” باشد، آن ماده باید حداقل 95٪ از مواد غذایی، از جمله آب را تشکیل دهد.
  • شیرین کننده های مصنوعی ممکن است در این مواد به عنوان شربت ذرت، ملاس نیشکر، پروپیلن گلیکول یا ساکارز قرار بگیرند.
  • زایلیتول برای سگها سمی است. از مصرف هرگونه محصول با این شیرین کننده مصنوعی خودداری کنید.
  • مواد نگهدارنده ای مانند BHA ، BHT و ethoxyquin با سرطان و آسیب کلیه در سگ ها مرتبط بوده اند.

مطالب مرتبط:

چگونه یک نژاد سگ مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه غذای سالم برای سگ تهیه کنیم؟

چگونه جای خواب مناسب برای سگ انتخاب کنیم؟

14 نکته طلایی در نگهداری از سگ!

روش دوم: انتخاب مواد غذایی بر اساس نیازهای غذایی

1.اگر سگ شما کوچکتر از 1 سال است، غذای توله سگ به او تغذیه کنید.

بهترین غذای سگ

توله سگ ها نسبت به سگهای پر رشد به تغذیه متفاوتی احتیاج دارند. آنها به کالری، ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین بیشتری نیاز دارند. مواد غذایی حاوی ارزش غذایی مناسب بطور ویژه برای توله سگها در جناح غذای سگ مشخص خواهد شد. این عمل را برای سگهای جوانتر انجام بدهید تا وقتی که 1 ساله شوند تا به آنها در پیشرفت صحیح کمک کنید.

اگر یک توله سگ غذای سگ بالغ را بخورد، ممکن است دچار مشکل رشد شود و پروتئین مورد نیاز خود را برای رشد قوی و سالم دریافت نکند.  در حالی که 1 سال سن استاندارد برای جابجایی غذای سگ به غذای بزرگسالان مناسب است، اما قبل از ایجاد تغییر با دامپزشک خود مشورت کنید. غذای توله سگ نیز برای سگ های شیرده مناسب است.

2. غذای پر کالری بیشتری را برای سگهای نژاد کوچکتر انتخاب کنید.

سگهای کوچکتر مانند چی واوا نسبت به سگهای بزرگتر میزان متابولیک بسیار بالاتری دارند، بنابراین به ماده غذایی متراکم تر نیاز دارند. آنها همچنین معده کوچکتر دارند بنابراین نمی توانند مقادیر زیادی غذا بخورند. غذای سگ را در هر فروشگاه حیوان خانگی که روی کیسه آن ذکر شده است، پیدا کنید که مخصوصاً برای نژادهای کوچکتر است. این کالری بالاتری در هر فنجان نسبت به سایر مواد غذایی دارد.  اگر آنها کالری کافی دریافت نکنند، خطر افزایش هیپوگلیسمی دارند که وقتی قند خون به دلیل متابولیسم سریع آنها کم شود، بروز می کند.  اگر از غذای خشک استفاده می کنید، کمی آن را کوچکتر کنید که جویدن آنها راحت تر باشد.

3.اگر سگ شما حساسیت به مواد غذایی یا عدم تحمل دارد، مواد غذایی ضد حساسیت بخرید.

بهترین غذای سگ

سگها در مواد غذایی مانند مرغ، گوشت گاو، لبنیات یا گندم بیشتر به یکی از منابع پروتئین حساسیت دارند. با انتخاب بهترین غذای سگ با منبع پروتئین یا مواد غذایی فاقد گلوتن، ماده حساسیت زا را از بین ببرید. مواد را کاملاً بررسی کنید حتی اگر برچسب آن را دوست داشتنی باشد تا اطمینان حاصل کنید که هیچ چیزی باعث اذیت معده سگ شما نمی شود.

جابجایی به یک رژیم غذایی خام یا فقط تغذیه وعده های غذایی خانگی پخته شده، گزینه دیگری برای آلرژی غذایی است. به عنوان مثال، اگر سگ شما به دانه ها حساسیت دارد، به جای خرید مواد بدون گلوتن، برای آنها یک سینه مرغ یا دال استیک سرو کنید.

برای تعیین اینکه آیا سگ شما آلرژی دارد یا خیر، به دنبال علائمی مانند اسهال، خارش بیش از حد یا استفراغ باشید و در صورت نگرانی از سگ خود از دامپزشک استفاده کنید. بدون مشورت با دامپزشک، مواد لازم را از رژیم سگ خود حذف نکنید. این می تواند باعث عدم تعادل غذایی در سگ شما شود.

4.اگر سگ شما در خوردن غذا مشکل دارد یا به آب بیشتری احتیاج دارد، از غذای مرطوب خودداری کنید.

غذای مرطوب نه تنها برای سگهای مسن تر و یا سگ هایی که مشکل دندانی دارند، راحت مصرف نمی شود بلکه رطوبت بسیار بالایی نیز دارد. اگر سگ شما آنقدر که لازم است آب نمی نوشد، غذای مرطوب یک روش خوب برای آنها است. به علاوه، مواد غذایی مرطوب معمولاً پروتئین و چربی بالاتری دارند. قبل از خرید، تاریخ را بررسی کنید تا از تازه بودن آن اطمینان حاصل کنید.

آماده باشید تا کمی هزینه اضافی برای غذای مرطوب بپردازید، هرچند مدت زمان طولانی نمی ماند. یک قوطی باز را به مدت 5 تا 7 روز در یخچال نگهداری و ذخیره کنید.  غذای خشک دارای مزایایی مانند مقرون به صرفه تر بودن و مناسب بودن برای دندان های سگ شما است. در نظر داشته باشید که سگ خود را به ترکیبی از غذای خشک و غذای مرطوب عادت دهید.

روش سوم:انجام تحقیقات

1.برای پاسخ به هرگونه سؤال دیگری که دارید با شرکت تماس بگیرید.

بهترین غذای سگ

در وب سایت خود با بخش روابط مصرف کننده تماس بگیرید. اگر شماره ای موجود نیست، از طریق ایمیل یا از طریق صفحه “تماس با ما” به آنها دسترسی پیدا کنید. در مورد کیفیت مواد تشکیل دهنده و منابع گرفته شده سؤال کنید، به همراه سایر سؤالاتی که نتوانستید از بسته بندی به پاسخ آنها برسید.  اگر شرکت پاسخ نمی دهد یا پاسخ های مبهمی ارائه می دهد، مشکوک است. یک شرکت با کیفیت مایل است با شما صحبت کند.

2.نظرات را به صورت آنلاین بخوانید تا ببینید سایر صاحبان سگ چه می گویند.

به دنبال بررسی در رسانه های اجتماعی، وب سایت یک شرکت یا یک خرده فروش آنلاین برای بهترین غذای سگ باشید. بازخورد صادقانه راجع به آنچه مردم نسبت به یک محصول خاص دوست ندارند، پیدا خواهید کرد. افراد همچنین ممکن است گزینه هایی برای غذای مورد نظر خود یا دستورالعمل هایی برای تغذیه یا ذخیره مواد غذایی ارائه دهند. با یک دانه کوچک بررسی را شروع کنید. ممکن است آنها مغرضانه یا افراطی باشند، اما اطلاعاتی را انتخاب کنید که تصمیم دارید درباره آنها بدانید.

3.از سایر صاحبان سگ توصیه های غذایی بخواهید.

بهترین غذای سگ

شنیدن از زبان دیگران یکی از مطمئن ترین راه ها برای انتخاب بهترین غذای سگ است. با دوستانی که سگ دارند نیز صحبت کنید و دریابید که چه مارک ها یا چه نوع هایی را بیشتر از همه می پسندند. کارمندان مهد سگی و وبلاگ نویسان سگ نیز منبع خوبی از اطلاعات هستند. برای استعلام در مورد ترجیحات غذای سگشان، یک ایمیل بفرستید یا یک تماس تلفنی برقرار کنید. فقط از یک نفر سؤال نکنید. از چندین منبع بازخورد دریافت کنید و شباهت ها را بیابید. شاید هرکدام از آنها مارک متفاوتی را توصیه کرده اند، اما دقت کنید تمام غذاهایی که آنها پیشنهاد کرده اند غذای خشک بوده یا مثلاً دانه ندارند.

4.در مورد بررسی گزینه های خود را با دامپزشک خود مشورت کنید.

دامپزشک شما یک پزشک متخصص آموزش دیده پزشکی است که به شما کمک می کند تا براساس سلامتی، نژاد، سطح فعالیت و موارد دیگر بهترین تصمیم را برای سگ خود بگیرید. در مورد بررسی سالانه سگ خود با دامپزشک خود صحبت کنید یا در صورت عدم مراجعه به پزشک، به سادگی با دامپزشک خود تماس بگیرید و از آنها درمورد هرگونه توصیه یا پیشنهادی سوال کنید. حتی اگر سگ شما کاملاً سالم به نظر برسد، مهم است که نظر حرفه ای دامپزشک خود را در مورد تغذیه او بدست آورید. دامپزشک شما قادر خواهد بود به شما بگوید که آیا سگ شما دچار اضافه وزن یا کمبود وزن است. این امر بر نحوه و چگونگی تغذیه آنها تأثیر خواهد گذاشت. حداقل یک بار در سال سگ خود را برای معاینه بررسی کنید تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه