گربه های محبوب 1

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه صاحبان حیوانات خانگی، پس از مدتی از گربه خود ناراضی شدند؟ شاید فکر کنید مشکل از خود گربه و یا صاحب گربه است ولی اگر منطقی فکر کنید، دلیل این نارضایتی به عدم شناخت هر دو طرف به یکدیگر باز می‌گردد به همین دلیل مهم‌ترین نکته قبل از خرید، شناسایی خصوصیات فیزیکی و رفتاری گربه می‌باشد همین موضوع باعث شده تا در این مقاله به بیان خصوصیات انواع نژاد گربه‌های پرطرفدار در دنیا بپردازیم تا با مطالعه آن گربه مورد علاقه خود را شناسایی کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

ولی این همه ماجرا نیست، یعنی باید خود را برای نحوه زندگی با گربه هم آماده کنید و از غذای گربه و غذای خشک گربه و سایر لوازم جانبی گربه در کنار یکدیگر استفاده کنید تا رابطه شما با گربه سرشار از سرگرمی و صمیمیت باشد.در ادامه به معرفی محبوب‌ترین انواع نژاد گربه دنیا می‌پردازیم

گربه پرشین

گربه پرشین نر حدود 5 کیلوگرم و نوع ماده این گربه حدود 4 کیلوگرم وزن دارند. عمر گربه پرشین بسته به شرایط محیطی شما و نوع نگهداری بین 8 تا 11 سال می‌باشد از ویژگی‌های اخلاقی این گربه باوقار بودن و گوشه گیری است و برای کسانی که خانه‌های آپارتمانی دارند بسیار مناسب است توجه کنید این گربه در محیط‌های شلوغ بسیار ناسازگار هستند و ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند به دلیل نوع بینی که دارند عمده بیماری‌های آن‌ها مربوط به سیستم تنفسی می‌باشد. برای تمیز نگه داشتن و امور بهداشتی این گربه باید به طور منظم برنامه ریزی کنید تا بتوانید یک گربه بسیار زیبا و عام پسند داشته باشید.

گربه پرشین

 

گربه سیامی

این نژاد وابسته به کشور انگلستان و دارای اندامی لاغر ولی عضلانی هستند. از مهم‌ترین ویژگی ظاهری سیامی، وجود نقاطی تیره رنگ بر روی بدنشان است و همین موضوع باعث شده طرفداران بسیار زیادی در میان مردم داشته باشد. گربه سیامی نر حدود 4 کیلوگرم و نوع ماده حدود 3 کیلوگرم وزن دارد طول عمر این گربه هم با توجه به شرایط محیطی، بین 8 تا 12 سال می‌باشد مهم‌ترین ویژگی رفتاری سیامی این است که بسیار دوست دارند جلب توجه کنند و مدام در آغوش شما قرار می‌گیرند همچنین بسیار کودکان را دوست دارند و بسیاری از رفتار‌های آنان مانند سگ‌ها است. بیماری شایع در این نژاد مربوط به سیستم بینایی آن‌ها می‌باشد.

گربه سیامی

گربه مین‌کون

این گربه متعلق به کشور آمریکا بوده و برخلاف اندازه بزرگ و اخمویی که دارند بسیار مهربان هستند به همین دلیل به غول مهربان ملقب هستند وزن گربه‌های نر بین 7 تا 11 کیلوگرم و گربه‌های ماده بین 4 تا 7کیلوگرم می‌باشد این گربه‌ها به دلیل ویژگی ژنتیکی که دارند در برابر سرما بسیار مقاوم هستند. گربه‌های ماده گوشه گیر هستند و گربه‌های نر، شیطون و بازی‌گوش هستند ولی به طور کلی بسیار مهربان و وفادار هستند و با کودکان رابطه بسیار خوبی دارند به طور کلی این نژاد نسبت به بیماری‌های شایع در گربه‌ها مقاوم هستند.

گربه مین‌کون

 

گربه بنگال

این نژاد متعلق به کشورهای شرق آسیا می‌باشد و از آمیزش گربه اهلی و پلنگ آسیایی به وجود آمده اند به همین دلیل مشخصات ظاهری آن‌ها کمی خشن به نظر می‌رسد از خصوصیات فیزیکی این گربه عضلاتی ورزیده و پنجه‌های بزرگ می‌باشد. عمر معمول در این نژاد بین 10 تا 16 سال است و وزنی بین 3 تا 6 کیلوگرم دارند.گربه بنگال بسیار اجتماعی هستند و علاقه زیادی به بازی کردن با آب دارند و اگر قصد دارید از گربه‌ای در کنار بنگال استفاده کنید به این نکته توجه کنید چون ممکن است با یکدیگر به مشکل بخورند. بیماری رایج در این گربه‌ها مربوط به سیستم عصبی می‌باشد که ممکن است پس از مدتی به طور خودکار این مشکل رفع شود.

انواع نژاد گربه

گربه بیرمن

این نژاد متعلق به کشور میانمار و یکی از آرام‌ترین گربه‌های حال حاضر در دنیا محسوب می‌شود همچنین بسیار آموزش پذیر و با استعداد هستند. طول عمر بیرمن بسته به نوع نگه‌داری شما بین 12 تا 16 سال می‌باشد. به دلیل اینکه می‌توانند مدت زیادی در طول روز تنها باشند و رابطه خوبی با کودکان دارند برای زندگی آپارتمانی بسیار مناسب هستند. وزن گونه‌های نر بیرمن حدود 5 کیلوگرم و نوع ماده حدود 3 کیلوگرم می‌باشد.

گربه بیرمن

 

توجه کنید در انواع نژاد گربه موجود رسیدگی به امور بهداشتی گربه بسیار ضروری است. سعی کنید یک برنامه‌ریزی مناسب برای مسائل بهداشتی مانند شانه کردن مو، حمام رفتن و مسواک زدن داشته باشید تا به سلامت و افزایش طول عمر گربه کمک کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه