جفت گیری گربه ها 1

عمده صاحبان حیوان خانگی علی الخصوص گربه، به دلیل اینکه اطلاعات کافی در مورد نحوه زایمان و جفت‌گیری گربه‌ها ندارند، پس از مشاهده علائم بارداری گربه، شوکه می‌شوند. هدف ما در این مقاله این است که شما را با نکاتی در مورد جفت‌گیری گربه‌ها آشنا کنیم. نکاتی که شما با دانستن آن‌ها می‌توانید به زمان جفت‌گیری آنها کمک کنید. فرایند جفت‌گیری از زمانی آغاز می‌شود که ملکه میل به بارداری دارد و در نهایت با بارداری گربه ماده به پایان می‌رسد در واقع وظیفه شما در این دوران دانستن نکات نگهداری از گربه ماده است. سعی کنید در این دوران از غذاهای تشویقی و مکمل استفاده کنید، تا قوای بدنی گربه‌ها را افزایش بدهید.

    1-زمان جفت‌گیری گربه‌ها

مهم‌ترین قدم برای جفت‌گیری، میل جنسی گربه ماده است و اگر گربه بتواند به طور مناسب جفت‌گیری کند، باردار می‌شود. بعد از به دنیا آوردن بچه خود، دوباره آماده جفت‌گیری می‌شود. و همین طور این روند می‌تواند ادامه داشته باشد. مناسب‌ترین فصل‌ها برای جفت‌گیری، بهار و تابستان می‌باشد، زیرا ضریب زنده ماندن بچه‌گربه‌ها در این دوره زمانی بسیار بالاتر از فصول پاییز و زمستان است.

مدت حاملگی گربه‌ها بسته به اندازه و نژاد گربه‌ها متفاوت است ولی معمولا حدود 2ماه طول می‌کشد تا گربه بچه خود را به دنیا بیاورد. هرچه اندازه گربه بزرگتر باشد، مدت زمان بارداری بیشتر می‌شود.

    2-علائم جفت‌گیری گربه

  • گربه‌های ماده معمولا در این دوران گربه نر را صدا می‌کنند. ولی در اولین دوره میل به جفت‌گیری، بویی از خود ترشح می‌کنند که نشان‌دهنده آمادگی گربه ماده برای جفت‌گیری می‌باشد.
  • هنگامی که یک گربه در دوران جفت‌گیری قرار می‌گیرد، رفتارهای عاطفی از خود نشان می‌دهد و مدام به دنبال چیزی می‌گردد. مدت زمان این دوره حدود 2 هفته طول می‌کشد.
  • نوک سینه‌های گربه ماده ممکن است دچار تغییر رنگ شوند. اگر رنگ خز گربه روشن باشد، تشخیص آن بسیار راحت است و رنگ نوک سینه تیره‌تر به نظر می‌رسد ولی برای گربه‌های با خز قهوه و تیره‌ای، تشخیص آن کمی مشکل به نظر می‌رسد.
  • یکی دیگر از نشانه‌های جفت‌گیری گربه‌ها، گرسنگی بیش از حد آن‌ها می‌باشد. بنابراین اگر تغییری در میزان خوراک گربه مشاهده کردید، می‌تواند از علائم جفت‌گیری و یا حاملگی در گربه باشد.

     3-جفت‌گیری گربه‌ها

تا می‌توانید سعی کنید گربه ماده خود را در محیط کنترل شده قرار دهید، زیرا اگر گربه نر در کنار او وجود نداشته باشد، گربه‌ها باردار نمی‌شوند ولی اگر اجازه دهید گربه شما بدون اجازه وکنترل شما به محیط بیرون برود، ممکن است توسط گربه‌های نر مورد تعرض قرار بگیرد و بارداری ناخواسته پدید آید.

2 41 2

      4-صدای گربه نر

جالب اینکه گربه‌های نر نیز پس از تشخیص ملکه به جفت‌گیری، با صدایی خاص به این میل گربه پاسخ می‌دهد و خود را برای جفت‌گیری آماده اعلام می‌کند و ملکه پس از شنیدن این صدا در صورتی که میل به این رابطه داشته باشد، به این رابطه تن می‌دهد.

      5-مدت زمان جفت‌گیری

جفت‌گیری اولیه چند دقیقه طول می‌کشد و پس از آن اگر دوباره تمایل داشته باشند، جفت‌گیری انجام می‌گردد. پس از جفت‌گیری، گربه ماده خود را لیس می‌زند و خود را برای جفت‌گیری بعدی آماده می‌کند. معمولا مدت زمان بین جفت‌گیری‌ها، نیم ساعت می‌باشد.

در این مقاله سعی کردیم شما را با نکات جالب جفت‌گیری گربه‌ها آشنا کنیم. هدف ما در این مقاله این بوده که شما درک درستی از زمان و نحوه جفت‌گیری داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مسائل مربوط به گربه، مانند تهیه غذای خانگی، دستی کردن و یا دارو دادن به گربه به فروشگاه اینترنتی پت شاپ آنلاین مراجعه کنید. در این فروشگاه علاوه بر مسائل مشاوره‌ای برای انواع حیوانات خانگی، محصولات مورد نیاز آن‌ها مانند غذاهای گربه و سگ و لوازم بهداشتی و اسباب بازی آنها با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت برای شما آماده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه