تغییر جنسیت خرگوش 1

تشخیص جنسیت خرگوش

بعضی از صاحبان حیوانات خانگی، قبل از خرید خرگوش به مشخصات اصلی توجه نمی‌کنند و فقط بر اساس شکل ظاهری، خرگوش را خریداری می‌کنند، این روش خرید بسیار نامناسب است. لذا باید خرید خود را بر اساس معیارهایی مانند جنسیت، نژاد و سن انجام دهید. دانستن این که جنسیت خرگوش چیست، بسیار مهم است. زیرا ممکن است پس از مدتی خرگوش‌ها تولید مثل کنند و این موضوع برای شما ناخوشایند باشد همچنین اگر اطلاعات کافی در مورد جنسیت خرگوش داشته باشید می‌توانید متناسب با آن برای خرگوش خود اسم مناسب انتخاب کنید. قصد داریم در این مقاله با ارائه نکاتی ساده و کاربردی که حاصل تجربه ما در خرید و فروش خرگوش و بازخورد مشتریان بوده، شما را در تشخیص جنسیت خرگوش یاری کنیم تا قبل از خرید خرگوش، نر یا ماده بودن خرگوش را تعیین کرده و آگاهانه خریدکنید.

خرگوش‌ها می‌توانند از 12 هفتگی تولید مثل کنند بنابراین سعی کنید قبل از این زمان خرگوش ها را از یکدیگر جدا کنید. تشخیص جنسیت خرگوش در روزهای ابتدایی کمی مشکل است و پس از 4 هفته به راحتی می‌توانید با نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم جنسیت را تشخیص دهید.

       1-بررسی آناتومی خرگوش‌های بزرگ

اگر قبلا تجربه تشخیص نر یا ماد بودن خرگوش را نداشته‌اید، بررسی خود را از خرگوش‌های مسن تر شروع کنید و با مشاهده آناتومی بدن آن‌ها یک سری اطلاعات کلی در مورد جنسیت به دست آورید. دستگاه تناسلی خرگوش‌ها مانند سایر پستانداران، بین پاهای عقب آنها قرار دارد که باید خرگوش را به پشت قرار بخوابانید و بررسی خود را انجام دهید سعی کنید تمام نکات بهداشتی و ایمنی را در این هنگام انجام دهید

آناتومی خرگوش

 

       2-نحوه پیدا کردن ناحیه تناسلی

همانطور که خرگوش شما به پشت خوابیده است، بین پاهای عقب خرگوش و در میان خز خرگوش، اندام‌های تناسلی به راحتی قابل مشاهده است. خرگوش‌های نر دارای بیضه‌های کشیده‌ای هستند که در این ناحیه قابل مشاهده است. سعی کنید از یک نفر دیگر در این باره کمک بگیرید چون ممکن است در هنگام بررسی خرگوش سر‌ و صدا کند و یا بخواهد فرار کند به همین منظور می‌توانید بر روی کمک او حساب کنید در هنگام بررسی ناحیه تناسلی به نکات زیر توجه کنید

  • توجه کنید خرگوش‌های نر ممکن است به دلیل ترسی که هنگام بررسی ما در خرگوش ایجاد می‌شود بیضه‌های خود را به داخل شکم خود بکشند و این روش تشخیص ما را کمی سخت می‌کند بنابراین سعی کنید قبل از بررسی ناحیه تناسلی، خرگوش را نوازش کنید و با او صحبت کنید تا آرام شود.
  • از بدو تولد خرگوش تا هفته دهم، مشاهده بیضه‌های خرگوش مشکل به نظر می‌رسد لذا توجه کنید در موقع خرید، سن خرگوش را از فروشنده بپرسید. البته همانطور که در قسمت بالا گفتیم، خرگوش‌ها از دوازده هفتگی تولید مثل می‌کنند و قبل از آن توانایی انجام این کار را ندارند واین که تا هفته دهم شما باید صبر کنید مشکل خاصی برای شما پیش نمی‌آورد.
  • برای تشخیص نر و یا ماده بودن خرگوش، کافی است دست خود را بین پاهای عقب خرگوش به آرامی حرکت داده و هنگامی که دست شما به یک برآمدگی برخورد کند بررسی کنید که دهانه ورودی مقعد مانند شکاف(مانندI) است که این نوع شکل مربوط به خرگوش‌های ماده و اگر دهانه گرد مانند(مانند O) باشد، خرگوش نر است.

 

نحوه پیدا کردن ناحیه تناسلی

 

        3-مشخصات فیزیکی خرگوش

بعضی از انسان‌ها می‌گویند با مشاهده خصوصیات فیزیکی مانند بزرگ‌تر بودن جمجمه خرگوش نر در مقابل خرگوش ماده، می‌توانیم جنسیت خرگوش را تشخیص دهیم اما این روش همیشه قابل اعتماد نیست. به طور کلی خصوصیات فیزیکی خرگوش نر و ماده تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و بررسی دستگاه تناسلی که بیان کردیم، مطمئن‌ترین روش برای تشخیص جنسیت خرگوش می‌باشد.

         4-مراجعه به یک دامپزشک جهت تشخیص جنسیت خرگوش

اگر زمان کافی برای تشخیص جنسیت خرگوش را ندارید کافی است به یک دامپزشک مراجعه کنید تا با بررسی نکاتی که در بالا ذکر کردیم جنسیت خرگوش را برای شما مشخص کنید و اگر می‌خواهید چندین خرگوش را همزمان خریداری کنید با خیال آسوده این کار را انجام دهید.

تشخیص جنسیت خرگوش

 

پس از خرید خرگوش مناسب، باید برای تربیت و پرورش صحیح از غذا و لوازم جانبی خرگوش استفاده کنید به همین منظور فروشگاه اینترنتی میگ میگ پت، اقدام به تولید انواع لوازم حیوانات خانگی به خصوص خرگوش کرده است و با کیفیت و قیمت بسیار مناسب به صورت عمده و خرده در اختیار شما کاربران و مشتریان عزیز قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه