مرمراقبت از حیوانات آسیب دیده

حوادث ممکن است در هر مکانی رخ دهد و به احتمال زیاد منجر به آسیب شود. این امر هم برای انسان و هم برای حیوانات صدق می‌کند. روشی که مردم هنگام آسیب دیدگی انتخاب می‌کنند و به دنبال عشق و حساسیت هستند، همان حسی است که حیوانات هنگام آسیب دیدگی دارند.

خبر خوب این است که افراد در صورت مراقبت صحیح از حیوانات آسیب دیده، می‌توانند آنها را نجات دهند.

در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید؛ اگر می‌خواهید مسیر زندگی خود را برای یکی از روح‌های کوچک تغییر دهید.

1. با احتیاط با حیوان برخورد کنید

حیوان آسیب دیده احتمالاً ترسیده و ممکن است شما را تهدیدی اضافی فرض کند. بنابراین، دقت کافی برای بررسی نوع آسیب حیوان بسیار مهم است. این کار باید به آرامی و با دقت انجام شود تا از تحریک حیوان جلوگیری شود. بعضی از دامپزشکان معتقدند که یک حیوان ترسیده می‌تواند به راحتی به شما آسیب برساند.

اگر فکر می‌کنید حیوان تهدیدی برای شما دارد، عاقلانه است که برای کمک به تیم کنترل حیوانات تماس بگیرید یا از اطرافیان کمک بگیرید. برای جلوگیری از آسیب دیدن خود هنگام تماس با حیوانات آسیب دیده از احتیاط و عقل سلیم استفاده کنید.

گاهی اوقات این احساس را داریم که باید حیوان آسیب دیده را با آغوش گرفتن یا نوازش آرام کنیم. این احتمالاً اولین انگیزه شما خواهد بود، زیرا در طبیعت انسان تلاش برای تسلی دادن به شخصی که رنج می‌برد وجود دارد. سعی کنید در این مورد فکر نکنید زیرا در بیشتر مواقع ممکن است حیوان درد بیشتری احساس کند و شرایط روحی او بدتر شود.

2. به متخصص مراجعه کنید

هر حیوان زخمی را باید نزد متخصص برد. با مراجعه به بیمارستان دامپزشکی علت را بررسی کرده، معالجه قسمت آسیب دیده و در نتیجه نجات انجام می‌شود. متخصص ابتدا حیوان را بازرسی و سپس تمیز می‌کند.

پس از درمان، ممکن است دامپزشک برنامه درمان و دارو را ارائه دهد. اگر دامپزشک به شما توصیه می‌کند سگ خود را به ورزش بیشتر تشویق کنید، می‌توانید از تردمیل سگ استفاده شود.

اگر مورد، مصرف داروها است، باید مطمئن شوید که حیوان داروهای خود را به طور منظم در ساعت مشخص شده مصرف می‌کند. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که دوز کامل را تهیه کرده‌اید و فقط غذاهای مشخص شده را به او بدهید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

3. بازرسی و رسیدگی به حیوانات

قبل از مراجعه به متخصص، برخی از معالجه‌ها در محل حادثه کمک زیادی می‌کند. به آرامی حوله یا پتو را به دور حیوان بپیچید و از آن برای جمع کردن حیوان استفاده کنید. پوزه بند می‌تواند مفید باشد. با این حال، اگر می بینید که حیوان خفه می‌شود، آن را به عنوان یک گزینه در نظر نگیرید.

 در صورت وجود خونریزی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از یک حوله تمیز روی محل خونریزی با فشار آن را متوقف کنید و بیمار را در اسرع وقت به دامپزشک برسانید.

4- انتقال حیوان آسیب دیده

هنگام حمل حیوان به دامپزشکی، سعی کنید آن را در یک فضای کوچک محدود نگه دارید تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کند. یک ساک حیوان خانگی کمک بزرگی می‌تواند برای جابجایی کند. برای راحتی حیوان آسیب دیده سعی کنید از چند حوله یا روزنامه استفاده کنید.

 برای حیوانات بزرگتر، یک جعبه می‌تواند به شما کمک کند. مطمئن باشیدکه حیوان خانگی را در مطمئن‌ترین شرایط ممکن به دامپزشک منتقل می‌کنید، در غیر اینصورت او حتی بیش از قبل ترسیده است.

نتیجه:

دانستن نحوه عمل کردن، در مواقع اضطراری می‌تواند بین مرگ و زندگی برای هر نوع حیوانی تفاوت ایجاد کند. مسئولیت مراقبت از حیوانات آسیب دیده در هر زمان که مجال این کار را داشته باشیم به عهده ما انسان‌ها است.

 با پیروی از چهار نکته بالا به احتمال زیاد حیوان را نجات می‌دهید که او برای بهبودی مبارزه می‌کند. دریغ نکنید و از یک متخصص حرفه‌ای استفاده کنید، مطمئن شوید که به درستی به حیوان نزدیک می‌شوید، کاوش کرده و حمل می‌کنید و در پایان روز بیش از حد احساس راحتی می‌کنید زیرا توانسته‌اید یک زندگی را نجات دهید.

نگهداری حیوان آسیب دیده.jpg3 1

چطور باید به حیوان آسیب دیده نزدیک شوید؟

حیوان آسیب دیده احتمالاً ترسیده و ممکن است شما را تهدیدی اضافی فرض کند. بنابراین، دقت کافی برای بررسی نوع آسیب حیوان بسیار مهم است. این کار باید به آرامی و با دقت انجام شود تا از تحریک حیوان جلوگیری شود.

برای جابجایی حیوان آسیب دیده چه راه‌کاری وجود دارد؟

نگهداری حیوان آسیب دیده 2

به آرامی حوله یا پتو را به دور حیوان بپیچید و از آن برای جمع کردن حیوان استفاده کنید.‏

هنگام حمل حیوان به دامپزشکی، سعی کنید آن را در یک فضای کوچک محدود نگه دارید تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کند. یک ساک حیوان خانگی کمک بزرگی می‌تواند برای جابجایی کند.

با حیوان آسیب دیده چه رفتاری باید انجام داد؟

گاهی اوقات این احساس را داریم که باید حیوان آسیب دیده را با آغوش گرفتن یا نوازش آرام کنیم. این احتمالاً اولین انگیزه شما خواهد بود، زیرا در طبیعت انسان تلاش برای تسلی دادن به شخصی که رنج می‌برد وجود دارد. سعی کنید در این مورد فکر نکنید زیرا در بیشتر مواقع ممکن است حیوان درد بیشتری احساس کند و شرایط روحی او بدتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه