عکس کبوتر

کبوتر پلاکی هومر نژادی از کبوتر اهلی است که یکی از نژادهای جدید محبوب هستند. این نژاد را برای سرعت بیشتر و تقویت غریزه بازی در مسابقات کبوترها و به طور انتخابی پرورش داده می شوند.

کبوتر پلاکی یک پرنده با اندازه متوسط است که دارای اندامی باریک است. عضلات بال و قفسه سینه این پرنده قوی است. چشمان این پرنده شفاف، تمیز و به رنگ قرمز است. پاهای آن ها نیز معمولا به رنگ قرمز است.

این کبوتر نژادی مقاوم و فعال است. برای پروازهای طولانی بسیار خوب است که می تواند ساعت ها با سرعت متوسط حدود 60مایل در ساعت پرواز کنند.

مسابقات کبوترها

مسابقه کبوتر مسافرتی یا همتن کبوتر پلاکی، ورزشی است ویژه کبوترهای آموزش دیده میباشد که پس از طی مسافتی به خانه‌های خود باز می‌گردند. توانایی باشکوه آنها در یافتن راه بازگشت به خانه، آنها را به پیام رسان هایی عالی قبل از اختراع تلفن، هواپیما و سایر فناوری های مدرن مبدل کرده بود. این کبوترها توانستند مسافت زیادی را طی کنند، پیام های مهمی ارائه دهند و راه خانه خود را پیدا کنند.

مدت زمانی که برای طی مسافتی مشخص طول می‌کشد اندازه‌گیری می‌شود و میزان سفر پرنده محاسبه و با تمام کبوترهای دیگر مسابقه، مقایسه می‌شود تا مشخص شود کدام پرنده با بیشترین سرعت برگشته است.

 

آموزش کبوتر پلاکی برای مسابقه

کبوتر مسابقه ای در یک کبوترخانه طراحی شده برای کبوترها نگهداری می شوند.  از حدود چهار هفتگی تا پایان کار مسابقات خود ، کبوترخانه (اتاقی با سقف شیبدار ) خانه کبوتر است و جایی است که پس از مسابقه به آنجا باز می‌گردد.

پس از 22 تا 28 روز ماندن در لانه (بسته به تشخیص صاحب آن) پرندگان جوان برداشته می شوند و به بخشی بزرگتر و یا کوچکتر از کبوترخانه منتقل می شوند.  پس از چند روز که کبوتر پلاکی جوان یاد گرفت آب و غذا کجاست، به آنها اجازه داده می شود تا از داخل انبار خارج شوند و در باغ پرسه بزنند و پرواز کنند ، با این کار اطراف را به مرور کاوش و شناسایی می کنند.

حدود شش تا هفت هفتگی، پرندگان شروع به پرواز می کنند ، و در محوطه کوچکی در اطراف انبار و خانه صاحب خود پرواز می کنند.  با افزایش اعتماد به نفس کبوتر پلاکی به تدریج از خانه دورتر و دورتر می شوند تا زمانی که از دید خارج شوند و می توانند تا دو ساعت قبل از بازگشت بمانند.

هنگامی که چند مربی کبوترهای خود را در همان منطقه پرواز می کنند، این دسته‌های پرواز (به اصطلاح گله کبوترها) می تواند متشکل از هزاران کبوتر پلاکی باشد.  با این حال، در رابطه با یافتن خانه خود از مسافت های طولانی، که یکی از اصول اصلی مسابقات کبوتر است، به آنها کمک زیادی نمی‌کند.

برای افزایش اعتماد به نفس، کبوتر پلاکی به تدریج با تمرینات آموزشی‌ طولانی‌تر ، از خانه خود دور شده و رها می‌شوند.  این روش آموزش روشی برای آماده سازی پرندگان از نظر روحی و جسمی است تا آنها را برای مسابقات آماده کند.  این روش رهاسازی در طول دوران حرفه ای یک کبوتر پلاکی ادامه دارد تا غریزه مکان‌یابی آنها را تیز نگه دارد. در کل روش های زیادی برای آموزش کبوتر پلاکی وجود دارد.

 

عکس کبوتر پلاکی

 

مانند هر ورزش دیگری،  مسابقه کبوتر مسافرتی نیز یک ورزش در حال تکامل است. یکی از محبوب ترین سیستم ها ، سیستم بیوگی است.  این سیستم از تولید مثل پرندگان در روز مسابقه به عنوان انگیزه ای برای ایجاد تمایل در پرنده استفاده می کند.  استفاده از بیوگی معمولاً با اولین مسابقه اجرا می شود، اجازه داده میشود تا نوزادی را در لانه خود پرورش دهد.

پس از شیر گرفتن کودک،جوجه برداشته می شود و غالباً در جعبه لانه بسته می شود ، از آن به بعد تنها پس از بازگشت از تمرین یا مسابقه است که این پرندگان مجاز به دیدن جفت خود هستند یا مجازند وارد جعبه لانه شوند این شرطی شدن یکی از عناصر اصلی در بسیاری از برنامه‌های مسابقه‌ای است.

با توجه به پیشرفت های انجام شده در فناوری ، محققان توانسته اند از سیستم های موقعیت یابی جهانی کوچک برای ردیابی مسیرهای پروازی که پرندگان آنها دنبال می کنند ، استفاده کنند.  سیستم های کوچک GPS اخیراً وارد بازار مصرف شده اند.  شرکت هایی مانند PigeonTrack و GEM Supplement در حال حاضر واحدهای GPS را برای مربیان مسابقه پیشرفته برای کبترهای مبتدی می فروشند تا از آنها برای جمع آوری اطلاعات استفاده کنند.

مربیان از توانایی های طبیعی خود بهره برداری می کنند. کبوترانی که در طبیعت زندگی می کنند هر شب به لانه ها یا خانه های خود برمی گردند. آنها می توانند با مکانهای مشخصی در منطقه آشنا شوند که آنها را قادر می سازد راه خود را برای بازگشت به لانه های خود پیدا کنند.

برای آموزش کبوترهای مسابقه ای برای بازگشت به صاحب خود ، کبوترهای جوان را قبل از اینکه بتوانند پرواز کنند ، در انبار قرار می دهند. با این کار ، آنها به عنوان خانه خود به اتاق زیر شیروانی عادت می کنند و شروع به ثبت ورودی های اتاق بالا و باغ اطراف خود می کنند.

هرچه زمان می گذرد ، پرنده جوان سوت مربی را به عنوان فرمان خروج از انبار و دیگری برای بازگشت ، تشخیص می دهد. این دستورات صاحبان را قادر می سازد تا کبوترهای مسابقه ای خود را برای تناسب اندام و مسافرت های طولانی مدت آموزش دهند. مربیان معمولاً در مورد روشهای آموزشی بسیار محرمانه عمل می کنند ، زیرا آنها معتقدند این رمز موفقیت آنهاست ، اما روشی که همه استفاده می کنند آموزشهای پرتاب است. این زمانی است که یک پرنده را با فاصله کمی از خانه برده و آزاد می کنند. تنها کاری که کبوتر انجام می دهد این است که از خطرات مسابقه مانند پرندگان درنده زنده بماند و به خانه پرواز کند.

تغذیه

شما اغلب با اصطلاحات سنگین یا سبک تغذیه مواجه می‌شوید. خوراک یا مخلوط سنگین معمولاً بیشتر از یک خوراک سبک از پروتئین تشکیل شده است.

شاید لازم باشد این نکته مهم باشد که فقط به این دلیل که ممکن است یک مخلوط خاص به عنوان سبک طبقه‌بندی شود، به این معنی نیست که نباید حاوی پروتئین باشد. صرفاً اینکه، هنگام تغذیه سنگین، ترازوها را به نفع پروتئین‌های اضافی برداشته می‌شود.

هنگام تغییر از سبک به سنگین یا بالعکس مهم است که خیلی سریع این کار را نکنید زیرا این امر می‌تواند منجر به مشکلات روده‌ای شود.

اگر به این ورزش علاقه دارید میتوانیم لوازم جانبی کبوتر پلاکی مانند راهکش، مکمل ها، پلاک ملی و… را از پت شاپ آنلاین میگ میگ پت به صورت عمده و یا تک خریداری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه