عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی

عجیب ترین عادت های جفت‌گیری حیوانات

حیوانات هم مانند انسان‌ها نیاز جنسی دارند و برای برطرف کردن این نیاز مجبور به جفت‌گیری با یکدیگر می‌شوند به دلیل گونه‌های متنوعی که در حیوانات وجود دارد عادت‌های جنسی متفاوتی هم نسبت به انسان‌ها وجود دارد در این مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه از  عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی آشنا کنیم که اگر شما قصد خرید چنین حیوانی را دارید با عادت های آن آشنا شوید تا در طول زندگی با حیوان به مشکل برخورد نکنید و رابطه صمیمی شما با حیوان حفظ شود زیرا بعضی از دوستان در گوشه و کنار از ما سوال می‌کنند که ما تمامی نکات مربوط به غذای سگ و سرگرمی و بهداشتی را رعایت می‌کنیم ولی مثلا سگ ما دچار افسردگی شده است و نمیدانیم چه کار کنیم شاید یک دلیل عمده آن عدم توجه به مسائل جنسی حیوان باشد.

جفت‌گیری گربه‌ها

بسته به شرایط محیطی، گربه‌های ماده از 4 ماهگی تا 10 ماهگی آماده جفت‌گیری می‌شوند در این مدت ملکه بویی از خود پخش می‌کند که گربه نر با بوییدن آن آماده جفت‌گیری می‌شوند و یا با صدا کردن گربه نر را متوجه جفت‌گیری می‌کند.مدت زمان جفت‌گیری ممکن است چند روز اتفاق بیفتد که پس از ارضای جنسی ملکه دیگر توجهی به صدای گربه نر نمی‌کند در مدت زمانی که گربه شما آماده جفت‌گیری است توجه کافی برای مراقبت از گربه را داشته باشید زیرا در هنگام خروج از خانه ممکن است توسط گربه‌های نر مورد آمیزش قرار بگیرد

 

عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی

 

جفت‌گیری سگ‌ها

مناسب‌ترین زمان برای جفت‌گیری سگ‌های ماده در سن2تا 3 سالگی می‌باشد قبل از این کار سگ نر را به مدت 4 الی 5 روز برای آشنایی با یکدیگر پیش سگ ماده بیاورید تا در موقع مناسب جفت‌گیری انجام گردد.مدت زمان جفت‌گیری سگ‌ها حدود10 الی 30 دقیقه به طول می‌انجامد برای جفت‌گیری یک مکان مناسب و آرام در نظر بگیرید و 2روز تقریبا سگ ها را در کنار یکدیگر قرار دهید تا ارضای جنسی به طور کامل صورت گیرد در پایان دوره جفت‌گیری ممکن است سگ نر و ماده در یکدیگر قفل شوند به همین دلیل فرصت کافی برای جدا شدن سگ‌ها از یکدیگر را بدهید.

 

جفتگیری سگ

جفت‌گیری همستر‌ها

بسته به شرایط محیطی همستر ماده حدود 5 هفته به بلوغ می‌رسند و همستر نر پس از 12 هفته قادر به جفت‌گیری هستند در زمان جفت‌گیری همستر‌ها از خود موادی ترشح می‌کنندکه طرف مقابل را متوجه جفت گیری می‌کنند همستر ماده هر چهار روز یکبار آماده جفت‌گیری می‌باشد نکته عجیب اینکه در دو سه روز ابتدایی دوره جفت‌گیری از غدد جنسی همستر ماده موادی ترشح می‌شوند که این مواد پس از چند روز به حالت لزج خارج می‌شود در این زمان است که همستر ماده اجازه جفت‌گیری به همستر نر را می‌دهد توجه کنید اگر قصد دارید همستر‌ها تولید مثل نکنند حتی الامکان از قرار دادن آنها در کنار یکدیگر خودداری کنید زیرا به سرعت تولید مثل می‌کنند.

 

جفت‌گیری خرگوش‌ها

یکی از عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی مربوط به خرگوش ها است. بسته به نژاد و اندازه خرگوش‌ها،سن بلوغ در خرگوش‌‌ها متفاوت می‌باشد به طور میانگین سن بلوغ در خرگوش‌ها بین 3.5 تا 9 ماه است. عمل جفت‌گیری در خرگوش‌ها بسیار سریع رخ می دهد و مدت زمان بارداری در خرگوش‌ها حدود35 روز است نکته جالب در مورد جفت‌گیری خرگوش‌ها اینکه  غالبا در فصل بهار و تابستان زایمان می‌کنند و زایمان توسط خود خرگوش و بعد از غروب آفتاب انجام می‌گیرد همچنین نوزاد گربه در ابتدا کر و لال هستند و به مرور زمان این حس‌ها را به دست می‌آورند.

 

جفت گیری زنبور عسل

زنبور نر پس از تولد حدود دوازده روز زمان لازم دارد تا به بلوغ برسد و زنبور ماده یا ملکه حدود6 روز زمان لازم دارد تا به بلوغ جنسی برسد که این مدت بسته به شرایط محیطی قابل تغییر است.پس از این مدت ملکه ماده در یک روز گرم آماده خروج از کندو به منظور جفت گیری می‌شود در یک محل نزدیک کندو‌های عسل زنبور‌های نر تجمع پیدا می‌کنند و توسط ماده که از یکدیگر در فضا به نام فرومن پخش می‌شود همدیگر را پیدا می‌کنند و قوی‌ترین حیوان نر از بین نرها به ملکه نزدیک شده و جفت‌گیری انجام می‌شود و عموما حدود 7 تا10زنبور قابلیت جفت‌گیری با زنبور را پیدا می‌کنند.

نکته جالب اینکه پس از جفت‌گیری زنبور نر می‌میرد و آلت تناسلی روی بدن ملکه باقی می‌ماند.زنبور نر بعدی برای جفت گیری آلت تناسلی روی ملکه را پاک کرده و سپس جفت‌گیری انجام می‌شود و اسپرم‌های خود را به ملکه انتقال می‌دهد ملکه پس از پایان زمان جفت‌گیری به درون کندو بازگشته و تخم‌ریزی را انجام می‌دهد.

عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی

 

برای خرید حیوانات خانگی و لوازم جانبی آنها به فروشگاه اینترنتی پت شاپ آنلاین ما سر بزنید و از خدمات متنوع و بی نظیر ما استفاده کنید

 

2 دیدگاه برای “عادت های عجیب جفت گیری حیوانات خانگی”

  1. سلام من یک خرگوش نر یک و نیم ساله دارم ولی هنوز جفت گیری نکرده چون میترسم که اخلاقش عوض بشه پیش خرگوش ها نبردمش اگه جفت گیری نکنه مشکلی پیش میاد؟

    • سلام دوست عزیز . اگر ماده باشه خرگوش و جفت گیری کنه اخلاقش عوض میشه . اما خرگوش نر نه موردی پیش نمیاد. اگر جفت گیری نکنه هیچ ایرادی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه