توله سگ هاسکی

شناخت توله سگ هاسکی

هاسکی‌های سیبری سگ‌های قوی و سخت کوش هستند و همانطور که از نام آن‌ها پیداست اصالتاً از شمال شرقی سیبری می‌آیند که برای کشیدن سورتمه و دویدن‌های طولانی مدت در شرایط آب و هوایی سرد به‌وجود آمده‌اند.

بچه‌ها آن‌ها را دوست دارند و حیوانات خانگی عالی برای شما می‌شوند. این سگ‌ها در حالی که از هوش بالایی برخوردارند و دارای انرژی فوق‌العاده بالایی نیز هستند ولی ممکن است در حین آموزش به صبر احتیاج داشته باشید. هاسکی‌ها اندازه‌ی متوسطی دارند و وزن آن‌ها معمولاً در حدود ۱۹تا۲۳ کیلوگرم است.

فعالیت توله سک هاسگی

توله سگ‌ هاسکی سیبری؛ قدرتمند، سخت کوش و یکی از محبوب‌ترین نژادها در جهان هستند. توله سگ‌ هاسکی برای مقاومت در برابر شرایط سخت پرورش یافته‌ ولی به گرما حساس هست؛ اما به طور شگفت انگیزی با محیط خانه سازگار می‌شود و عشق ذاتی به فضای باز دارد.

هاسکی یک نژاد سرگرم کننده هست؛ اما گاهی اوقات می‌تواند بیش فعال شود. بهترین راه برای اینکه توله سگ‌ هاسکی خود را از جویدن کفش و دویدن در خانه دور نگه دارید این است که او ورزش و فعالیت مورد نیاز خود را انجام دهد. تمام آنچه که یک توله سگ هاسکی واقعاً برای خوشبختی نیاز دارد، اینکه خانواده او را دوست داشته باشد و ورزش و بازی برای او فراهم کند این نژادی است که اشتیاق زیادی به فعالیت دارد و همیشه طالب آن هست.  توله سگ‌های هاسکی علاوه بر ورزش مکرر، به رژیم غذایی مغذی نیز احتیاج دارند.

هرچه فعالیت شما با هاسکی سیبری بیشتر باشد شادتر خواهد بود. برخلاف بسیاری از نژادهای متوسط اسپیتز شمالی، همه توله سگ هاسکی سیبری شبیه یکدیگر نیستند رنگ و طرح مو‌های آن‌ها متفاوت است، از سیاه و سفید، تا پشمی و آگوتی ( رنگ معمولی قهوه‌ای مایل به خاکستری موش ).

پس اگر به دنبال یک همراه خانوادگی دوست داشتنی و پرانرژی هستید، یک توله سگ هاسکی، بهترین انتخاب برای خانواده شما است.

غذای توله سگ هاسکی

تغذیه توله سگ هاسکی

تغذیه با غذای مناسب برای داشتن پوست و موی سالم هاسکی ضروری است. بر اساس مقدار فعالیت هاسکی باید تنظیماتی در مورد سطح مصرف پروتئین موجود در غذا انجام شود و در ماه‌های تابستان، مصرف پروتئین پایین‌تر توصیه می‌شود.

در حالت عادی حدود 20 درصد پروتئین برای توله سگ هاسکی لازم می‌باشد در حالی که در زمستان فعالیت بیشتری دارد و ممکن است به 32 درصد پروتئین نیاز داشته باشد. مراقب باشید بیش از حد غذا ندهید، وزن سگ را کنترل و در مورد مکمل‌ها با نظر دامپزشک استفاده کنید.

 

توله سگ‌های هاسکی، به توجه و ورزش زیادی نیاز دارند

توله سگ‌های هاسکی بسیار فعال هستند ولی ممکنه در مرحله توله سگ بودن زیاد بخوابند. برای اینکه تحرک درستی داشته باشند، هاسکی ها نیاز به توجه زیادی دارند. برای همین، هاسکی‌ها به ورزش بازی و فعالیا نیاز دارند. باید به خاطر داشته باشید، این نژاد برای کشیدن سورتمه‌های سنگین در برف و برای مسافت‌های طولانی پرورش داده شده‌اند، بنابراین آنها قطعاً باید یک سبک زندگی فعال را حفظ کنند.

لجبازی توله سگ هاسکی

هاسکی‌ها اراده بسیار قوی دارند و می‌توانند بسیار لجبازی کنند و این لجبازی می‌تواند آموزش آنها را با مشکل روبرو کند؛ اما هرچقدر توله سگ هاسکی شما آموزش دیده باشد، آن‌ها مستعد سرگردانی هستند بنابراین شما باید مراقب آنها باشید.

رفتار توله سگ هاسکی

بهداشت توله سگ هاسکی

ریزش زیاد موهای بدن هاسکی باعث می‌شود که برای نگهداری هاسکی خود حداقل دو بار در هفته و یا هر روز قبل از پوشیدن لباس آنها را رو برس بزنید.

موی بدن هاسکی رو نباید کوتاه کنید، چون مانند اکثر سگ‌ها، موی هاسکی آن را در برابر انگل‌ها و حشرات مختلف محافظت می‌کند.

پارس توله سگ هاسکی

اغلب آن‌ها پارس نمی‌کنند، هاسکی‌ها اغلب به زوزه کشیدن معروف هستند.اشتباه نکنید، آنها می‌توانند به طور دوره‌ای پارس کنند و پارس هم می‌کنند؛ اما بسیاری از هاسکی‌ها دوست دارند خود را با زوزه بیان کنند. بنابراین اگر طرفدار یک سگ پرحرف نیستید، ممکن است بخواهید در مورد افزودن یک توله هاسکی به خانواده خود فکر کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه