انواع پرنده

آیا شما هم به دنبال خرید بهترین پرنده­ خانگی هستید؟ در دنیا پرنده های زیادی داریم. انواع پرنده که شاید تا به حال با آنها آشنایی نداشته اید و نوع غذا و آب و هوای آنها با هم متفاوت می باشد. بعضی از پرندها در فصل های مختلف مهاجرت می کنند و ممکن است نوع غذای پرنده در زمان مهاجرت به جای دیگر هم تغیر کند. در نظر داشته باشید که قبل از خرید پرنده باید لوازم جانبی مثل: قفس پرنده، لانه پرنده و… را تهیه کنید. در این مقاله می‌خواهیم با انواع پرنده و گونه های آنها آشنا شویم. با میگ میگ پت همراه باشید.

10 گونه از زیباترین پرندگان

  1. مرغ عشق، قدرت سخن گفتن و یادگیری سریع

انواع پرنده

 مرغ عشق قادر به تقلید کلمات است. قدرت فراگیری مرغ عشق از طوطی و عروس هلندی بیشتر می‌باشد. جالب است بدانید مرغ عشق به راحتی می تواند  1500 کلمه را پشت سر هم تکرار کند. انواع پرنده وجود دارند که بازی کردن با انسان ها را دوست دارند ولی مرغ عشق لذت بیشتری به بازی کردن دارد. تهیه اسباب بازی و سرگرمی پرنده بسیار مناسب می باشد. در ضمن خیلی سریع اهلی و در صورت فرار کردن دوباره به خانه خودش برمی گردد.

  1. طوطی کاکلی، هوش بالا و اجتماعی شدن سریع

انواع پرنده

طوطی‌ها برای نگهداری در خانه بسیار مناسب می باشد. به دلیل فروش بالا و طرفداران زیاد این پرنده مانع انقراض آن شده است. طوطی کاکلی بدلیل هوش بالا و زیبایی و داشتن تاج زیبا بر سر خود و تکان دادن آن از پرطرفدارترین پرنده در دنیا برخوردار می باشد. در کشور ایران با آموزش و تربیت این پرنده زینتی می توان درآمد خوبی کسب کنید. البته این نکته را هم توجه کنید که تن صدا برای آموزش باید یکسان باشد و تغییر نکند زیرا یادگیری با تن صداهای مختلف برای پرنده دشوارتر می شود. در مناطق معتدل اندونزی،استرالیا و فیلیپین یافت می شود. از ویژگی های دیگر این پرنده بسیار احساساتی می باشد و اگر کم توجهی شود زود افسرده شده و ممکن است پرهای بدنش را با منقار بکند.

جالب است بدانید طوطی کاکلی می تواند پازل های مکانیکی را حل کند. اگر آهنگ شاد برای آن بگذارید خوشحال می شود و تاج سرش را باز می کند. و اگر خجالت بکشد تاجش را جمع می کند. منقار قوی و همچنین پنجه های قوی دارد و امکان شکستن اجسام در خانه توسط این پرنده بسیار زیاد است.

 

  1. دلیجه آمریکایی، شکاری و جسور

انواع پرنده

پرنده دلیجه آمریکایی با جثه کوچک ولی بسیار جسور می باشد. رنگ پرنده قرمز روشن براق و مخلوطی از آبی می باشد. نر و ماده تقریبا شبیه به هم هستند.  اندازه این پرنده 31 تا 37 سانتیمتر که وزن 180 گرم دارد. انواع پرنده های شکاری وجود دارد این پرنده هم مثل پرنده های شکاری طعمه را روی زمین پیدا می کند و پس از یافتن شکار به طور ناگهانی حمله می کند. غذای اصلی این پرنده موش، سنجاقک، ملخ و… می باشد. برای ساخت لانه در مناطق بالا و حتما باید حفراتی در اختیار داشته باشند.

دلیجه های آمریکایی قلمروهای مشخصی دارند و هرسال به آن جا مهاجرت می کنند. آنها از قلمروی خودشان به شدت دفاع می کنند و نمی گذارند مهاجمان به قلمروی آنها بیایند.

  1. طوطی دریای، منقار قوی و بزرگ

انواع پرنده

طوطی دریایی در سواحل دریایی زندگی می کند. معمولا رنگ آنها سیاه و سفید هستند و بعضی از شخصیت و رفتارش شبیه به پنگوئن می باشد. از ویژگی های این پرنده دم کوتاه و بال های باریک می باشند و اندازه آنها بین کوچک تا بزرگ متغیر است. غذای خود را در آب­های دریا تهیه می کند و با شیرجه زدن حرفه در آب شکار می کند. منقار قوی دارد که به راحتی می تواند شکار خود را تکه تکه کند و به راحتی هضم کند.

  1. درنا تاجدار

انواع پرنده

یکی دیگر از گونه های زیبای پرنده و جذاب که دارای پاهای بلند، گردن دراز و منقار بلندی هستند. شاید در نگاه اول شبیه به لک لک باشد ولی رفتارش شبیه به لک لک نمی باشد. موقع که پرواز می کند گردن و پاهای خود را کشیده نگه می دارد. در زمان مهاجرت در آسمان به شکل هفت پرواز می کنند. این پرنده همه چیزخوار است ولی بیشتر از بعضی از گیاهان تغذیه می کنند.

  1. کاردینال تاج قرمز، زیبا و آوازه خوان

انواع پرنده

پرنده کاردینال دارای تاج قرمز و دم  بلندی است این پرنده بسیار خوش آواز است. اندازه این پرنده 21 تا 23 سانتیمتر می باشد. این پرنده از بذر و میوه تغذیه می کند. انواع پرنده وجود دارند که هم از گیاهان و هم حشرات تغذیه می کنند. البته کاردینال تاج قرمز حشراتی مثل: سوسک، جیرجیرک، مگس و عنکبوت در برنامه غذای خود دارند.

  1. اردک ماندارین، بسیار زیبا

انواع پرنده

اردک ماندارین در شرق آسیا وجود دارد. قد آن 41 تا49 سانتی متر است. ظاهر این پرنده شبیه به اردک می باشد و در آب شنا می کند. ماندارین با گشت و گذار غذا به دست می آورد. جالب است بدانید آنها به طور عمده گیاه و دانه میخورند. تعدادی از آنها در وعده ی غذایی خود حشرات و ماهی های ریز را جای می دهند. آنها در نزدیکی سحر غذا میخورند و در طول روز  روی درختان و یا زمین می نشینند.

  1. طاووس، زیبا و جذاب

انواع پرنده

طاووس یکی از زیباترین و بزرگترین پرنده ها در جهان محسوب می شوند. این پرنده توسط انسان­ها اهلی شده است. طاووس پرهای زیبایی دارد که مانند چتر رنگین کمانی باز می شود. بسیار بدآواز می باشد و گوشت سفتی دارد و اصلا قابل خوردن نیست. یک جانور اجتماعی می باشد و اگر به صورت دسته جمعی زندگی کنند با صلح و آرامش به سر می برند. شاید در زمان جفت گیری نرها با هم درگیر شوند.

جالب است بدانید طاووس ها سال یک مرتبه تخم می گذارند و تعداد تخم ها 8 تا 10 تا می باشد. رنگ تخم ها سفید و حنایی می باشد و روی تخم ها دانه های خاکستری رنگ دیده می شود. وزن تخم ها 140 گرم می باشد و میزان تخم بستگی به آب و هوای آن منطقه دارد. شاید در منطقه های گرم 25 تخم در سال می گذارند.

  1. تاناجر بهشتی

انواع پرنده

تاناجر بهشتی در شرق بولیوی و برزیل زندگی می کند. ترکیب رنگ روی بدن این پرنده بسیار چشم نواز است و در دسته زیباترین پرندگان جهان قرار دارد.

 

  1. توراکو یا موزخوار (مرغ بهشتی)

انواع پرنده

زیستگاه این پرنده در در غرب آفریقا می باشد. و در جنگل ها و دشت ها زندگی می کند. رنگبندی در این پرنده بسیار جذاب می باشد. در گذشته از پرهای این پرنده به عنوان تزیین لباس­ها استفاده می شد. این پرنده با چابکی بین شاخه­‌های درخت ها حرکت می کنند و دارای آوازی بسیار دلنشین دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه