درخواست واگذاری حیوانات

نه به خرید و فروش، آری به سرپرستی گرفتن

در طی این متن چرایی منع خرید و فروش حیوانات را برای شما توضیح دهیم. همراه ما باشید.

در پاسخ به افرادی که می‌گویند اگر کسی پولی برای یک حیوان پرداخت نکرده باشد ارزشی برای آن حیوان قائل نیست و برای آن ارزش قائل نمی‌شود، باید گفت که این افراد با مفهوم واگذاری حیوانات و به سرپرستی گرفتن آن‌ها به خوبی آشنایی ندارند. پس از آن که به بررسی این مفهوم بپردازیم قصد داریم گوشه‌ای از تجارت کثیف خرید و فروش حیوانات را برای شما به تصویر بکشیم.

یکی از علل مرگ و میر سگ‌ها و گربه‌ها علاوه بر گرسنگی و تصادف با اتومبیل و مراکز خرید و فروش و توله کش ها هستند. نگهداری در شرایط اسف بار فقط به قصد سود و منفعت بیشتر و کسب درآمد و وادار به جفت گیری اجباری و پی در پی همراه با تنبیه و اجبار از مواردی هستند که توسط فروشندگان این حیوانات اتفاق می‌افتد.

بنابراین برای پایان دادن به به این تجارت کثیف و متوقف کردن ظلم علیه این حیوانات می‎بایست از خرید و فروش حیوانات دست کشیده و به سرپرستی بگیریم تا از دامن زدن به گسترش این تجارت جلوگیری نماییم.

و اما مفهوم به سرپرستی گرفتن حیوانات …

در صورتی که یک حیوان به فروش برسد هرکس مبلغی پول بابت آن پرداخت نماید صاحب آن می‌شود فارغ از آن که آن شخص صلاحیت نگهداری از آن حیوان را دارد یا خیر.

مفهوم واگذاری به معنی رها کردن حیوان و سپردن به اشخاص نامناسب نیست. بلکه در هنگام واگذاری حیوان تمام شرایط متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مواردی که برای به سرپرستی گرفتن یک حیوان مورد بررسی قرار خواهد گرفت :

1)علل علاقه به نگهداری حیوان خانگی

2)محیط زندگی شخص

3)وقت و زمان کافی

4)میزان آمادگی فرد برای رویارویی با برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی بعد از به سرپرستی گرفتن حیوان

5) توانایی مالی شخص

شخص سرپرست ماهانه یکبار گزارش وضعیت سلامتی حیوان را به مرکزی که از آن حیوان را به سرپرستی گرفته است از طریق تصویر و فیلم به مرکز گزارش نماید. بدین ترتیب شخص به هیچ عنوان اجازه‌ی واگذاری بدون اجازه از مرکز و یا فروش حیوان را نخواهد داشت. در این صورت شما با این اقدام از سو استفاده کردن از حیوانات جلوگیری می‌کنید.

قبل از واگذاری عقیم سازی بسیار ضرورت دارد

علاوه بر مزایای عقیم سازی مثل پیشگیری از انواع سرطان، افزایش طول عمر، کمک به سلامت حیوان و جلوگیری از رفتار‌های نامناسب می‌تواند یکی از بهترین راهکار ها برای جلوگیری از تجارت به واسطه ی حیوانات است.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه